Co2 Karbondioksitli Yangın Söndürme Sistemleri

Gazlı yangın söndürme sistemleri arasında söndürme özelliği olarak soğutma kullanılan tek sistem co2 karbondioksitli yangın söndürme sistemleridir. Diğer otomatik söndürme sistemlerinden farklı olarak insanların bulunduğu yerlerde co2 karbondioksitli yangın söndürme sistemleri kullanılamaz.

Co2 yüksek basınçlı kaplar içerisinde sıvı halde bulundurularak kullanılmaktadır. İnsanların soluma alanında kullanılması durumunda ciddi sağlık problemlerine yol açabilmesinde dolayı dikkatli kullanılması gerekmektedir. Yangın anında boşalma süresi yaklaşık olarak 60 sn olarak hesaplanmıştır.

Co2 Karbondioksitli Yangın Söndürme Sistemleri

Yapısal olarak diğer gazlı sistemlerde olduğu gibi co2 yangın söndürme sistemlerin dede ozon tabakası için herhangi bir tehlike söz konusu değildir. Otomatik söndürme sistemlerinde kullanılabilmesinin yanında manuel olarak da kullanılabilme özelliğine sahiptir.

Diğer sistemlerden fiyatı daha düşüktür, işyerlerinde en çok tercih edilen yangın söndürme sistemlerinden biri olması bu yüzdendir. İstanbul ilçelerinde birçok sanayi bölgesi olmasından dolayı bu bölgede yangın söndürme sistemi olarak genelde co2 karbondioksitli yangın söndürme sistemleri kullanılmaktadır.

Birçok şirket kesintisiz güç kaynağının yangın güvenliğini co2 gazlı sistemler kullanarak sağlamaktadır co2 karbondioksitli yangın söndürme sistemlerinin bulunduğu basınçlı kaplar yurtdışından ithal edilebildiği gibi yurtiçin dede çeşitli tesislerde üretimi TSE standartlarında yapılarak siz müşterilerimize sunulmaktadır. Co2 gaz renksiz ve kokusuz bir gazdır yangına müdahale şekli ise 2 yönlüdür hem soğutma özelliğini kullanarak hem de boğucu olması sebebiyle yangın oluşumunu çok kısa sürede ortadan kaldırmaktadır.

Karbondioksit doğal bir gaz olmasından dolayı doğada herhangi bi geri dönüşüm süresi olmaksızın yok olabilmektedir. Karbondioksitli yangın söndürme sistemleri kurulumu yapılan mekanlarda sızdırmazlık testleri yapılmalıdır.

Basınç sınıfına uygun olacak şekilde dikişsiz çelik boru kullanılması gerekmektedir.co2 karbondioksitli yangın söndürme sistemlerinin kullanım alanları şöyledir; boyahaneler, elektrik pano ve odaları, jeneratör odaları, arşivler, endüstri ve sanayi sektöründeki makine ve ekipmanların güvenliğinde, kimyasal madde depoları, bilgi işlem odaları, asansör kontrol odaları ve banka kasalarında kullanılmaktadır.

Co2 gazının otomatik söndürme sistemlerinde kullanımında vana ve tetik tertibatının harekete geçmesinde kullanılan selonoid vanalar elektrikli paneller sayesinde kontrol altında tutunup gaz detektörleriyle kontrol mekanizması desteklenmektedir.

Co2 karbondioksitli söndürme sisteminin kullanılmayacağı alanlarda vardır. Bunlar selüloz nitrat gibi oksijen barındıran kimyasallara yakın alanlarda reaktif metal içeren ve bulunduran mekanlarda insanların çalışma alanına yakın yerlerde kullanılmaması gerekmektedir.

Co2 karbondioksitli yangın söndürme sistemlerinin yangın anında faaliyete geçmesinden sonra iş güvenlik kuralları gereği yangının söndürüldüğü bölüme girmek için gaz maskeleri kullanılması gerekmektedir. co2 gazı insan vücuduna zararlıdır ve solunmaması gereken bir gazdır.

İnsan vücudunda oksijenin ne kadar önemli olduğu herkes tarafından bilinmektedir bundan dolayı insan olan mahallerde kullanılmaması gereklidir. Co2 karbondioksitli yangın söndürme sistemleri diğer gazı otomatik söndürme sistemleri gibi TSE tarafından belirlenen standartlara uygun olarak üretimi ve dolumu yapılması gerekmektedir.

KKDAVM YANGIN olarak kurulumunu yaptığımız her sistemde olduğu gibi co2 karbondioksitli yangın söndürme sistemlerine de 4 yıllık garanti veriyoruz ve bu süre boyunca tüm yangın tesisatınızın bakımlarını siz takip etmeden biz gerçekleştiriyoruz.

Ücretsiz Keşif Cazip Fiyatlar

İstanbul ve cevre illerinde ücretsiz keşif ve inceleme hizmeti veren kapsamlı bir servis alanına sahip olan firmamız tüm ihtiyaçlarınızda yanınızda olmayı sürdürebilmek amacıyla sürekli kendini geliştirerek hizmet vermeye devam etmeyi kendine ilke edinmiştir.

En uygun fiyat garantisi vererek siz değerli müşterilerimize hızlı ve kolay çözümler sunmak çabasındayız co2 karbondioksitli yangın söndürme sistemlerinin dolumu diğer gaz söndürme sistemlerine nazaran fiyatları daha ucuz ve temini daha kolaydır.

Haberdar Olun E-bültene kayıt ol fırsat ve indirimleri kaçırma!

KKD AVM

Ticari İletişime İlişkin Açık Rıza

Şirketimiz KKD AVM Kişisel Koruyucu Donanımlar ve Yangın Ekipmanları San. Tic. Ltd. Şti. (“KKD AVM”) tarafından aşağıda belirtilen faaliyet ve amaçlarla sınırlı olarak, bizimle paylaştığınız ve ileride güncelleyeceğiniz; İletişim numarası, e-posta adresi, doğum tarihi, cinsiyet, ad soyad, lokasyon, alışveriş geçmiş ve alışkanlıklarınıza ilişkin kişisel verilerinizin işlenebilmesi Aydınlatma Metninde belirtilen alıcı gruplarına aktarılmasına ilişkin açık rızanızı talep etmekteyiz.

Açık Rıza Talep Edilen Veri İşleme Amaç ve Faaliyetleri:

Kişisel verilerimin işlenmesine ilişkin;

Bu kapsamda; söz konusu kişisel veri işleme ve aktarma faaliyetlerine bilerek ve isteyerek rıza gösterdiğimi kabul, beyan ve taahhüt ederim.

×
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Pratik E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.

Yukarı Çık